15. Gala Finałowa Konkursu CZŁOWIEK BEZ BARIER

Olga NawrockaAktualności

4 grudnia br. miałam zaszczyt brać udział w 15. Gali Finałowej Konkursu CZŁOWIEK BEZ BARIER. Konkurs był organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji od 2003 r. wyłącznie dla osób z niepełnosprawnością.

Była to już 15. Gala Finałowa Konkursu. W 14 jego dotychczasowych edycjach, nagrodzono 31 kobiety i 45 mężczyzn z różnymi rodzajami niepełnosprawności: po urazach kręgosłupa, z postępującym zanikiem mięśni, bez rąk, z niepełnosprawnością intelektualną, osoby niewidome, głuchoniewidome.

Każda z tych osób przełamuje bariery i stereotypy dotyczące niepełnosprawności, pokazując swoją postawą i działaniem, że niepełnosprawność nie musi być ograniczeniem.

Celem konkursu CZŁOWIEK BEZ BARIER jest promocja osób z niepełnosprawnością, których społeczna aktywność, zaangażowanie i postawa są dla innych przykładem i źródłem motywacji do przełamywania barier w życiu codziennym.

Honorowy Patronat nad Konkursem objęła Pierwsza Dama RP Pani Agata Kornhauser-Duda.

Serdeczne gratulacje dla laureatki 15. Konkursu Pani Janina Ochojska oraz dla pozostałych wyróżnionych:

 Pani Bogumiła Czerniawska, mimo niepełnosprawności stworzyła rodzinę zastępczą dla sześciorga dzieci – laureatka tegorocznej Nagrody Człowiek bez Barier
Pan Michał Woroch, podróżnik, aktywista i grafik – Osobowość Internetowa
 Pani Judyta Bork, założycielka Bazarku na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci z Hospicjum w Gdyni – laureatka Nagrody Publiczności
 Pani Iwona Cichosz, pierwsza w Polsce głucha tłumaczka języka migowego, zdobywczyni tytułu Miss Świata Osób Niesłyszących w Los Angeles w 2016 r. – laureatka Nagrody Specjalnej.